Befejeződött a Szent Margit Rendelőintézet (Vörösvári út) részleges fejlesztése

by Info_obvf

Az Egészséges Budapest Program támogatásával 2023. január első napjaiban indult el a Szent Margit Rendelőintézet Vörösvári úti telephelyének (Vörösvári út 88-96.) részleges felújítása. A 2022. év második felében lefolytatott közbeszerzési eljárás keretében kiválasztott kivitelező, az E-Builder Kft. 2023. január 11-től kerítette el a rendelőintézet előtti parkolóban a felvonulási területet, 2023. január 16-tól pedig már a rendelőket érintő munkafolyamatok is elkezdődhettek, melyek 2023. év december elején zárultak le.

2023. januártól épületnegyedenként két-két emeletre ütemezve zajlottak a munkák. A legtöbb rendelőben ez az ablakok cseréjét, egyes elektromos és gyengeáram munkálatokat, tisztasági festést jelentett, illetve volt, ahol a jelentősen leromlott állapot miatt PVC padlóburkolat cseréjére is sor került. Az ablakok alatt hővisszanyerő szellőzők is beépítésre kerültek, melyek a megfelelő légkeringetést biztosítják, többek között a penészesedés elkerülése céljából.

A rendelőkben végzett munkálatok után a várótermekben is zajlottak felújítási munkák: minden rendelői bejárati ajtót új, hangszigetelt ajtóra cseréltek, a várótermeket kifestette a kivitelező, részben mosható festékkel, új klímarendszer került kialakításra, valamint a betegirányítási rendszer eszközei is megújultak: új kijelzők, kivetítők és modernebb hangbemondásos rendszer került kialakításra. A várótermekből nyíló látogatói vizesblokkok új szellőztetést kaptak, az épületben üzemelő két liftaknában pedig új lifteket üzemelt be a vállalkozó.

Az energetikai mutatók javulása érdekében a tetőt szigetelte a kivitelező, a teljes déli homlokzaton található nyílászárók hővisszaverő fóliázást kaptak, illetve a rendelő meglévő tetőszerkezetének délnyugati felére összesen 100 kW teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósult meg. A tetőszerkezetre először a paneleket rögzítő tartószerkezet került felhelyezésre, majd a 250 db panel és a vonatkozó elektromos kábelezések, kapcsolások. A kiserőműnek minősülő fotovoltaikus rendszer nem csak a kerületre vetítve jelent egy jelentős aktív energetikai fejlesztést, hanem a Rendelőintézet üzemeltetési költségeit is nagyban csökkenti. A jelenlegi fogyasztási trendek, valamint optimális benapozottság esetén a teljes villamos fogyasztás közel 40-50%-át fedezni fogja a fejlesztés, az elektromos közműszolgáltató jóváhagyása után. 

Az intézmény a felújítási munkálatok alatt is folyamatosan üzemelt és üzemel, minden szakrendelés elérhető volt, épületen belüli, vagy telephelyek közötti átköltözéssel. A rendelőben dolgozóknak nagy szerepe van abban, hogy a lezárult fejlesztés zökkenőmentesen és gyakorlatilag panaszok nélkül valósulhatott meg, illetve a rendelő látogatói is rendkívül jól tolerálták a felújítással járó kellemetlenségeket.